Kuidas lisada ennustusvihjeid ja osaleda meie spordiennustuse võistlustel

Viimati muudetud: 15.05.2021

bettimine.ee igakuisel ning iga-aastasel võistlusel osalemiseks tuleb postitada ennustusvihjeid. Ennustusvihje on spordipanuse soovitus ühelt meie poolt soovitatud ennustusehelt. See on kui virtuaalne panus, mille tegemisel sa ei riski reaalse rahaga.

Järgnev ennustusvihje lisamise juhend on abiks vihjete loomisel, kuid see ei ole täielik arvestades reegleid, mis meie võistlustel kehtivad. Enne võistlema asumist tutvu parima ülevaate saamiseks paralleelselt meie Võistluste reeglid ja tingimused lehega (pööra erilist tähelepanu 2. Ennustusvihjete postitamine ja võistluse reeglid osale), kus on detailsemalt väljatoodud võistlusarvestuses osalevate ennustusvihjete nõuded. Nurksulgudes viited reeglitele järgmises juhendis pärinevad eelmainitud lehelt.

Kuidas postitada ennustusvihjet:

 1. Ennustusvihje postitamiseks ja võistlustel osalemiseks pead omama kasutajakontot ning olema sisse logitud. Registreeru siin, kui sul kontot veel ei ole.
 2. Ava ühe meie poolt toetatud ennustuslehe veebileht (vaata kõiki siit) ning vali välja millele sa oma ennustusvihjes soovitad panustada. Samal ajal hoia avatuna ka bettimine.ee, et saaksid ennustuse andmed mugavalt üle tuua.
 3. Ennustusvihje lisamise vormi avamiseks vajuta enda personaalses menüüs (parema tulba keskel) lingil Uus ennustusvihje. Täida ära nõutud väljad:
  • Sündmus - sisesta siia tekstilahtirsse spordi või muu sündmus, millega sinu soovitatud panus on seotud. Vormistuse võib kopeerida ennustuslehelt, kust koefitsient on saadud, või kirjutada see näiteks nii: Tiim 1 nimi/Võistleja 1 nimi vs Tiim 2 nimi/Võistleja 2 nimi (näiteks "FC Barcelona vs FC Real Madrid"). Kui tegu on võistluse, hooaja või etapi ennustusega, siis kirjutada siia selle nimi (näiteks "NBA 2020/21 hooaeg") [reegel 2.12].
  • Ennustusleht - vali rippmenüüst ennustusleht, kust koefitsient ja panuse soovitus pärineb. Ennustuslehtede arvustused ja tutvustused leiad siit.
  • Toimumise/koefitsiendi lukustumise aeg - ava kalender, kliki õigel kuupäeval ning sisesta tekstilahtrisse kellaaeg, millal algab spordisündmus või mis ajal lukustub koefitsient. Alguseni peab olema vähemalt 2 tundi pärast postitamist [reegel 2.11].
  • Spordiala, riik, liiga - vali järjest avanevate rippmenüüde abil sobiv spordiala, regioon ja liiga. Tasemed liiguvad üldisemast (spordiala) täpsemaks (liiga). Kui järgmisel tasemel sobivat valikut enam ei leidu, vali menüüst "Muu".
  • Ennustus/valik - see on ennustusvihje loomisel üks tähtsamaid lahtreid, sest see annab teistele teada, millist panust sa oma ennustusvihjes soovitad teha. Näiteks kui spordisündmus on "FC Barcelona vs FC Real Madrid" ja sa teed 1x2 tüüpi ennustuse, siis valik võib olla "FC Barcelona" või lihtsalt "1" kui soovitad FC Barcelona võidule panustada, "Viik" või "X" kui soovitad viigiennustust ja "FC Real Madrid" või lihtsalt "2" kui soovitad FC Real Madridi võidule panustada. Kuldreegel on see, et ennustusvihje valikut (ennustust) vaatav kasutaja peab koheselt ja võimalikult lihtsalt aru saama, millele panustada soovitatakse [reegel 2.13, s.h. näiteid valiku vormistamisest].
  • Koefitsient - eelnevalt välja valitud soovitatud panuse koefitsient (komakohad eraldatud punktiga, näiteks "2.15") [reegel 2.15].
  • Panus - vali rippmenüüst panus ühikutes 1st kuni 10ni. Panuse suurus peab väljendama kui enesekindel on kasutaja antud ennustusvihje võidus [reegel 2.16].
   NB! Koefitsiendi ja panuse järgi arvutatakse eduka ennustusvihje kasum:
   • Kasum = panus x koefitsient - panus.
   • Kui ennustusvihje kaotab, siis kahjum = -panus.
   • Koefitsient x panus tohib maksimaalselt võrduda 40 ühikuga [reegel 2.18].
  • Analüüs - vähemalt 40 sõna pikk põhjendus, miks tasuks selle ennustusvihje järgi panust teha. Siin võib välja tuua näiteks panust toetava statistika möödunud kohtumistest, olulised uudised ning tingimused mis võivad mõjutada spordisündmuse käiku, miks koefitsient on ennustuslehe poolt valesti hinnatud (omab väärtust) või muu info, mis ennustusvihje looja arvates on oluline [reegel 2.14].
 4. Koefitsiendid muutuvad ajas. Ennustusvihje postitamise hetkel peab koefitsiendi suurus olema täpselt sama, mis see on valitud ennustuslehel. Enne salvestamist tuleks teha ennustuslehele refresh ja vajadusel koefitsiendi tekstiväli õigeks muuta [reegel 2.15].
 5. Kui ennustusvihje vorm on täidetud ning koefitsient üle kontrollitud klõpsa nupul Postita ennustusvihje.

Pärast ennustusvihje avaldamist ei pea kasutaja ise enam sellega midagi tegema. Edasised sammud teeb lehe administraator või haldurid. Kui ennustusvihje on avaldatud ei saa postitaja seda ise enam muuta. Vea avastamisel (autori või teiste kasutajate poolt) saab sellest märku anda vajutades ennustusvihje lehel Teata veast ennustusvihjes ning postitades põhjuse kommentaaride sektsiooni. Vigasest ennustusvihjest võib teada anda ka e-maili aadressi info[at]bettimine.ee kaudu [reegel 2.4].

Ennustusvihje saab otsuse pärast sellega seotud spordisündmuse lõppemist ning tulemuse määramist meie haldurite poolt. Kui oled oma konto seadetes (minnes personaalses menüüs Seadistused -> E-mail) lubanud ennustusvihjete tulemuste teavitused, väljastatakse sinu e-mailile selle kohta teavitus. Panus, mida ennustusvihjes soovitati teha, saab vihjes kasutatud ennustuslehel sama lõpptulemuse (otsustamisel lähtutakse alati valitud ennustuslehe reeglitest). Otsuse põhjal arvutab süsteem kasumi või kahjumi sõltuvalt ennustusvihje tulemusest. Kasutaja ennustusvihjete koondkasum või -kahjum määrab tema asetuse meie võistlustel ja kasutajate edetabelites.

Süsteem võib alguses tunda keeruline, sest erinevaid reegleid on mitmeid, kuid see saab kiirelt selgeks pärast mõnede ennustusvihjete loomist ning võistlusel osalemist. Oma esimeste ennustusvihjete postitamist ei tohiks karta, sest kogemata või teadmatusest tehtud vigu me ei karista kunagi. Hea viis võistluste tundmaõppimiseks on jälgida nende käiku ning näidetena kasutada teiste osalejate ennustusvihjeid:

 • Aktiivseid ennustusvihjeid vaata siit.
 • Otsustatud ja võistlustulemustes arvestatud ennustusvihjed leiad siit.
 • Ilma otsuseta ennustusvihjeid näed siit.

Küsimuste või tagasiside korral saate meiega ühendust võtta e-maili aadressi info[at]bettimine.ee kaudu.

X
Laeb