Arbitraaži spordiennustus - panusta ja võida iga kord

 1. Arbitraaži panustamineMis on arbitraaži panustamine?
 2. Näide arbitraažist ning selle arvutamisest
 3. Kas arbitraažidele panustamine on seaduslik?
 4. Kuidas arbitraaže leida?
 5. Kui palju on arbitraažidele panustamisega võimalik teenida?
 6. Riskid
 7. Kuidas alustada arbitraaži panustamisega?
 8. Kokkuvõte

Mis on arbitraaži panustamine?

Arbitraaži panustamine on üks spordiennustuse liike, mis võimaldab kindla panuste kombinatsiooniga erinevatel ennustuslehtedel alati jääda kasumisse tänu koefitsientide erinevusele. Arbitraaž (edaspidi lühendatult arb) tekib siis, kui kaks või enam ennustuslehte postitavad ühele sündmusele piisava vahega koefitsiendid. Panustaja saab koefitsientide erinevust ära kasutada panustades ühel ennustuslehel sündmuse ühele poolele ja teisel ennustuslehel vastupidi, kindlustades seega endale kindla kasumi sõltumata spordisündmuse lõpptulemusest. Kuna suurelt erinevaid koefitsiente on väga vähe, siis ligi 98% arb'idest on kuni 1.2% suurused.

Näide arbitraažist ning selle arvutamisest

Vaatleme kahe võimalusega tennise kohtumise arbitraaži näidet. Oletame, et Nadal kohtub Djokovic'iga ja ennustuslehed ei ole suutnud täpselt määrata favoriiti ja sellest on tekkinud vahe koefitsientides:

 • Nadal'i võit Unibet lehel on koefitsiendiga 1.85
 • Djokovic'i võit VivatBet lehel on koefitsiendiga 2.40

Kui vaadelda spordisündmuse vastandtulemuste (näiteks meeskond A võit ilma viigivõimaluseta vs meeskond B võit) koefitsientide vahet ühel ennustuslehel (näiteks Unibet), siis on see alati arvutatud nii, et ennustuslehele jääks protsentuaalne eelis (seda nimetatakse vaheks või ingl. keeles juice). Sellepärast on võrdsete võimalustega sündmustel koefitsiendid alati väiksemad kui 2 (reeglina 1.90 kuni 1.95). Selle eelisega kindlustab ennustusleht kasumi pikas perspektiivis.

Kahe erineva ennustuslehe puhul on tihti koefitsientide liinides erinevused. Erinevused tekivad lisaks vahendajate omavahelisest konkurentsist, sest kõik tahavad pakkuda parima väärtusega koefitsiente. Arvutame eelneva näite mõlema sündmuse protsentuaalse võimaluse (1 / sündmuse koef):

 • 1 / 1.85 = ~0.5405 (ehk 54,05%)
 • 1 / 2.40 = ~0.4167 (ehk 41,67%)

Arbitraaž tekib siis, kui kahe sündmuse tõenäosuste summa on väiksem kui 100%. Meie näite korral seega 54,05% + 41,67% = 95,72% ehk arbitraaži suurus on ligikaudu 4,28%.

Õige panuse, mille korral ennustaja jääb alati kasumisse, arvutamine käib järgnevalt (eeldame, et me tahame kokku panustada 100 EUR sellele sündmusele):

 • Nadal'i võidu panus Unibet lehel = (100 * 54,05) / 95,72 = 56,47€
 • Djokovic'i võidu panus VivatBet lehel = (100 * 41,67) / 95,72 = 43,53€

Valem panuse arvutamiseks on seega: panus = (kogupanus * sündmuse tõen.) / sündmuse tõen. summa

Kasumi arvutamine:

 • Nadal'i võidu korral 56,47€ * 1.85 - 100€ = ~4,47€
 • Djokovic'i võidu korral 43,53€ * 2.40 - 100€ = ~4,47€

Pea 5€ suurune kasum ei pruugi tunduda eriti suurena, aga arvestades, et risk puudub, siis ~4% kasum nii lühikese investeeringu kohta on väga suur.

Kas arbitraažidele panustamine on seaduslik?

Arbitraaži ennustamine on seaduslik. See on viis, kuidas edestada ennustuslehti ning teenida kasumit suhtudes spordiennustamisesse mitte kui hasartmängu, vaid investeerimisvõimalusse.

Kuidas arbitraaže leida?

Arbitraažide otsimine on võimalik käsitsi või kasutades spetsiaalset tarkvara. Käsitsi otsimine nõuab palju tööd ja kogemust ning tuleb teada kust otsida. Tarkvara kasutamise teeb peaaegu vältimatuks asjaolu, et arbitraažid on reeglina väga lühikese elueaga (tavaliselt ~1 kuni 15 minutit) ja seega on need vaja leida väga kiiresti.

RebelBetting

RebelBetting spordiennustuse tarkvara abil on panustamine võimalik muuta tulusaks investeerimisvahendiks. Tavaliseks igakuiseks kasumiks on hinnanguliselt 10-30% (ROI). Oma teenuses ollakse nii kindel, et uutele kasutajatele antakse raha tagasi kasumi garantii. Lisaks pakutakse kõigile 14-päevast tasuta prooviperioodi programmiga tutvumiseks. Loe lähemalt meie blogipostitusest.

RebelBetting

Kui palju on arbitraažidele panustamisega võimalik teenida?

Arbitraaži panustamisega teenitava tulu suurus sõltub otseselt sellest, kui palju aega ja raha oled nõus sellesse investeerima. Kuna tarkvara kasutamine on praktiliselt vältimatu, siis tuleb arvestada ka igakuise tarkvara litsentsitasuga. Reeglina jääb tulu tarkvara kasutades 10 - 20% vahemikku igakuiselt investeeritavast rahasummast. Kui alustad näiteks 3000€ suuruse algkapitaliga on reaalne oodatav tulu esimesel kuul 300 - 600€ miinus litsentsitasu. Investeerides esimeste kuude teenistused uuesti kasutatavasse kapitali, on võimalik üsna kiiresti muuta teenistus korralikuks regulaarseks sissetulekuks. Täpsed tulemused ning summad sõltuvad paljudest pisiasjadest, aga ligi 15% suurune igakuine tulusus on tavaline.

Kui sul nii palju raha investeerimiseks ei ole või soovid oma algkapitali kiirelt suurendada, soovitame jälgida meie boonuste jahtimise juhendit.

Riskid

Arbitraažidele panustamist peetakse ekslikult ilma riskideta kindlaks teenimisvõimaluseks. Riskideta investeerimisvõimalusi reaalsuses ei eksisteeri, seega tutvustame järgmisena võimalikke ohtusid ja kuidas neid vältida. Arbitraaži panustamisega kaasnevad peamised riskid on järgmised:

 • Kasutajapoolsed vead:
  • Eksimused panuste asetamisel - üks põhilisi reegleid arbitraaži panustamises on see, et ennustusi tehes peab alati suutma jääda rahulikuks ning täielikult kontsentreerituks. Lihtsad hooletusest tulenevad eksimused võivad tähendada mitme päevaga raskelt teenitud raha kaotamist ainult ühe panusega. Peamised kasutajapoolsed vead on kogemata valele sündmusele panustamine või vale panuse suuruse valimine. Selliste eksimuste vältimiseks tuleb enne panuste tegemist täielikult veenduda nende õigsuses. Kogenud arbitraažide panustajatel võtab see aega vaid mõned sekundid. Algajatele soovitame vältida arb'e, mille kasutamiseks on vaja väga kiiret reageerimisaega.
 • Ennustuslehtede tegevusest tulenevad riskid:
  • Ennustuste tühistamine vahendaja vea tõttu (ingl. keeles palpable error) - olles asetanud mõlemad panused, võib üks ennustuslehtedest tühistada sinu ennustuse, kui nad on koefitsientide postitamisel teinud vea. Sellisel juhul jääb panustajal teisel lehel tehtud panus kehtima ja selle kasumlikkus sõltub sündmuse tulemusest. Tänapäeva tarkvarad on enamasti võimelised vigased koefitsiendid tuvastama, seega ei ole see väga suur risk. Sellist olukorda saab vältida ka kogemustele ning teadmistele tuginedes. Ennustuslehtede poolt võib selline viga tekkida näiteks siis, kui vahetatakse spordisündmuses osalevate poolte koefitsiendid üksteise vastu ära. Kogenud panustaja näeb sellise vea läbi. Reeglina on arb'i kasumlikkus liiga suur, et tõsi olla. Vihje algajatele on selline, et kui arb'i protsent on väga kõrge, näiteks üle 10%, siis suuremal jaol on tegemist palpable error veaga ennustuslehe poolt (NB! Mitte alati).
  • Ennustamiskontode limiteerimine - see on üks suuremaid takistusi arbitraaži panustajatele. Enamik ennustuslehti ei soosi arbitraaži spordiennustajaid. Põhjus tuleneb sellest, et ennustuslehed soovivad tasakaalus panuste bilanssi. Ennustuste bilanss läheb arb'ide järgijate panustamise tõttu paigast ära, sest panused asetatakse mitte arvamuste, vaid koefitsientide vahe tõttu vaid ühele poolele sündmusest. Varem või hiljem aktiivsete arbitraaži panustajate mõned kasutajakontod limiteeritakse ühel või teisel ennustuslehel. See ei ole aga vältimatuks takistuseks, sest ennustuslehtede valik on lai ja pärast ühe konto limiteerimist saab liikuda järgmise juurde.
  • Ennustuslehtede erinevad reeglid - ennustuslehtedel võivad olla erinevad panuste tühistamise reeglid. See on tavaline näiteks tennisematšide katkestuste puhul. Osad ennustuslehed loevad ühe mängija katkestamise teise mängija automaatseks võiduks, teised aga tühistavad panuse. See võib tähendada, et üks pool panustaja ennustusest tühistatakse ja teine pool kaotab või veel hullem, kaotavad mõlemad panused. Teatud olukordade puhul võib see olla hoopis panustajale kasuks. Tähtis on alati olla teadlik ennustuslehtede erinevatest reeglitest selliste panuste tegemisel, kus see võib oluliseks osutuda. Vihje algajatele - panustage alati sellistele sündmustele, milles olete kindel, et ei või tekkida reeglite erinevustest tingitud negatiivset olukorda.
  • Koefitsientide muutumine - kuna arbitraaži tekkimisel langevad koefitsiendid reeglina väga kiiresti, siis võib tekkida olukord, kus üks pool panustaja ennustusest on tehtud ning teise poole panuse tegemisel on koefitsient juba langenud. Kui selline olukord peaks tekkima ja arbitraaž on pärast esimese ennustuse tegemist kadunud, saab teha nn tasakaalustava ennustuse, mis tähendab küll väkest protsentuaalset kaotust (~2-3% tavaliselt), aga suurem osa panusest jääb alles. Teine soovitus on esmalt teha ennustus selle vahendaja lehel, kes muudab oma koefitsiente aeglasemalt kui teised (reeglina väiksemad ennustuslehed).

Arbitraaži panustamisel on riskid nagu igal teisel investeeerimisviisil. Neid saab oluliselt maandada, olles nendest teadlik ning võttes kasutusele vajalikud abinõud nende vältimiseks.

Kuidas alustada arbitraaži panustamisega?

Kui oled täielik algaja, siis esialgu soovitame teha väikeste summadega proovi ning lihvida oma oskusi enne suuremate summade ja panuste peale üle minemist. Meie poolt soovitatav tegevuste järjekord, mis peaks sobima enamustele algajatele, on järgnev:

 1. Ava kontod ennustuslehtedel, kes sobivad sulle ning kes pakuvad parimaid boonuseid.
 2. Kasuta ära nii palju boonuseid kui vähegi võimalik (vaata kuidas seda teha meie lehel teemas Spordiennustuse boonuste jahtimine), et suurendada oma algkapitali.
 3. Kui sa ei ole seda juba teinud, siis registreeru Skrillis, mida saad kasutada rahade ülekandmisel erinevate kontode vahel.
 4. Võta kasutusele ja tutvu arbitraažide leidmise tarkvaraga (soovitame RebelBetting programmi) ning võimaluse korral kasuta ära tasuta prooviperiood.
 5. Tee esialgu väiksemate summadega panuseid ning kui oled valmis ja oma oskustes kindel, liigu edasi suuremate summade ja panuste peale.
 6. Täienda end pidevalt uute teadmiste ning kogemuste abil ja jälgi oma progressi.

Kokkuvõte

Arbitraaži panustamine muudab spordiennustuse investeerimisvõimaluseks. Stabiilse kasumi teenimiseks on esmalt vaja omandada vajalikud teadmised ning oskused. Soovitame arbitraaži panustamisega tegeleda kõigil huvilistel, kellel on veidi lisaaega ning kes ei suhtu panustamisesse kui ainult ühte meelelahutusviisi.

Eesti ennustuslehed

Ennustusleht Liitumisboonus Hinnang Külasta
Unibet Mine lehele
100% kuni 200€ + iganädalane 10% cashback
10/10st
Coolbet Mine lehele
100% kuni 150€ või maksa 10€ saad 50€
10/10st
VivatBet Mine lehele
20€ riskivaba panus
9/10st
Paf Mine lehele
100% kuni 100€ + 100 tasuta spinni
9/10st
OlyBet Mine lehele Ainsad spordibaarid Eestis 9/10st
X3000 Mine lehele
100% kuni 100€ + 20€ SafeBet
9/10st
Winnerz Mine lehele
20€ riskivaba panus
9/10st
Posido Mine lehele
100% kuni 100€
9/10st
Toto Mine lehele
100% kuni 100€
9/10st
Betmaster Mine lehele
100% kuni 1000€ + 10€ tasuta panus
9/10st
Optibet Mine lehele
Kuni 50€ riskivaba panus + 75€ sooduspanuseid
9/10st
Betsafe Mine lehele
100% kuni 100€ + 20 tasuta spinni
9/10st
20Bet Mine lehele
100% kuni 100€
8/10st
Ninja Sports Mine lehele
Kuni 200% deposiidiboonus
8/10st
Jalla Casino Mine lehele
-
8/10st
TonyBet Mine lehele
100% kuni 100€ tasuta panus
8/10st

Teised ennustuslehed

Ennustusleht Liitumisboonus Hinnang Külasta
888starz Mine lehele
100% kuni 130€
9/10st
TornadoBet Mine lehele
Kuni 400€ tervitusboonus
9/10st
Mystake Mine lehele
100% kuni 500€
8/10st
ReloadBet Mine lehele
100% kuni 120€
8/10st
Goldenbet Mine lehele
100% kuni 500€
8/10st
Kikobet Mine lehele
100% kuni 200€ ja 50% kuni 300€
8/10st
LSbet Mine lehele
100% kuni 120€
8/10st
Bitsler Mine lehele
200% kuni $2000 + 500 tasuta spinni
8/10st
X
Laeb