Exchange spordiennustus

  1. Exchange bettingMis on exchange keskkonnad?
  2. Back ja lay panused, oma koefitsientide postitamine
  3. Võrdlus traditsiooniliste spordiennustuste vahendajatega
  4. Parimad keskkonnad
  5. Exchange trading - kauple panustega kui aktsitega ning teeni stabiilset kasumit
  6. Geeks Toy

 

 

Mis on exchange keskkonnad?

Exchange keskkondades toimub panustamine kasutajate endi vahel. Ennustuste tegemisel pakutakse panustajale parimat väärtust, sest puudub vahendaja, kes lõikaks kasumit liinide erinevusest. Arusaadavalt peavad keskkonnad kuidagi oma raha teenima ja seega võtavad vahendajad protsentuaalse summa võitudest (Betfair reeglina 5%, Matchbook 1%). Vaatamata protsentuaalsele maksule, mis võitudele on kehtestatud, pakuvad sellised keskkonnad enamus juhtudel ennustajale suuremat väärtust oma panustele kui paljud traditsioonilised vahendajad.

Sellised keskkonnad on väga levinud näiteks Inglismaal, aga Eestis ei ole need veel laiemat tuntust saavutanud. Igal tõsisemal panustajal peaks olema vähemalt üks exchange konto ja kui te pole seda järgi proovinud, siis soovitame kindlasti, sest see on tõeliselt põnev spordiennustuse viis.

 

Back ja lay panused, oma koefitsientide postitamine

Exchange keskkonnad on kui vastandlike vaadete vahendajad. Igale sündmust toetavale, ehk back panusele peab leiduma keegi, kes ennustab, et seda sündmust ei juhtu, ehk ta peab asetama lay panuse. Oletame näiteks, et soovid teha oma sõbraga panused jalgpalli matšile. Sina väidad, et Real Madrid võidab liigamängus Valladolidi (back panus). Sinu sõber ütleb, et seda ei juhtu (lay panus). Te lepite kokku, et kui Real võidab, saad sina 20 € ja kui Real viigistab või kaotab, saab sinu sõber 200 €. Exchange keskkonnas toimub põhimõtteliselt sama protsess, aga oma sõbra asemel panustad sa suvaliste ennustajate vastu.

Back panus saab keskkonnas reaalseks panuseks alles siis, kui sellele leidub vastav lay panus ja vastupidi. See tähendab, et ennustaja, kes panustab sündmuse mittetoimumisele, ehk lay panuse tegija, peab kinni maksma sündmust toetava, ehk back panuse tegija võidud. Lay panuse tegija saab võita ainult backeri panuse. Seega peab meeles pidama, et kontol peab olema piisavalt raha panuse kaotuse korral võitude välja maksmiseks vastaspoolele (vastasel juhul ennustust teha ei lastagi). Selle rahasumma kirjeldamiseks on termin liability, ehk risk, mida tuleb katta backeri võidu korral. Oletame, et soovid asetada 50 € suurust lay panust R. Nadali kaotamisele turniiril. Tema võidu koefitsiendiks backerile on näiteks 4. See tähendab, et sinu kontol peab olema vähemalt 150 € (sinu liability), juhuks kui Nadal võidab turniiri ja sa pead vastaspoolele ta võidud välja maksma (200 € miinus backeri 50€ suurune panus). Kui Nadal kaotab turniiri, võidad sa backeri 50 € suuruse panuse.

Exchange keskkondades on kasutajal võimalik olla ise koefitsientide postitaja. Kui sa tunned, et olemasolevad pakkumised ei vasta tõelisele olukorrale ja et sa võiksid saada parema väärtuse oma panusele, siis on sul võimalus panna üles oma pakkumine (koefitsient koos panuse summaga). Kui keegi aksepteerib su postitatud pakkumise, siis on panus aktiivne ja kui sinu panust vastu ei võeta, siis saad raha tagasi kui koefitsiendid lukustuvad.

 

Võrdlus traditsiooniliste spordiennustuste vahendajatega

Parim viis exchange põhimõttest aru saada on võrrelda seda tavalise spordiennustuste vahendajaga.

  Exchange Traditsiooniline
Kes võtab vastu tehtud panused? Ennustajad aksepteerivad oma panuseid omavahel. Igale back panusele peab leiduma lay panus Vahendaja võtab vastu panused
Kust saadakse tulu? Protsentuaalsest maksust, mis on kehtestatud võitudele Liinide vahest (nn juice) ja sõltuvalt sündmuse tulemusest
Võitjate limiteerimine? Ei ole põhjust, sest vahendaja tulu ei sõltu kasutajate edust On teada palju juhte, kus võitvaid kasutajaid piiratakse (erandiks näiteks Pinnacle)
Kominatsioonpanused? Limiteeritud võimalustega Olemas

 

Parimad keskkonnad

Vaieldamatult suurim ja populaarseim on Betfair. Miinuseks on suur vahendustasu, mis esialgu on 5%, kuid mida on võimalik vähendada kuni 2% suuruseks sõltuvalt sellest, kui suurte summadega ja kui sagedasti panustatakse. Suurimaks plussiks on konkurentsitu ennustamismaht.

betfair

Üheks uueks tegijaks exchange maailmas on Matchbook. Vahendustasu on kõigest 1% ja live jalgpallikohtumistele pakutakse lausa 0% suurust vahendustasu.

Matchbook

 

Exchange trading - kauple panustega kui aktsitega ning teeni stabiilset kasumit

Exchange keskkondades on võimalik panustada nii, et olenemata sündmuse tulemusest saab panustaja kindlustada kasumi. Põhimõte on sarnane arbitraaži ennustamisele. Põhiline vahe seisneb selles, et panused asetatakse ainult ühes keskkonnas ja mitte mitmes erinevas. Kuna exchange ennustamislehtedel toimub pidev kauplemine parimatele panuseväärtustele ja ennustajad üritavad saada parimat võimalikku koefitsienti, siis kauplejad saavad seda ära kasutada, panustades sündmuse mõlemale poolele (back ja lay panus) ning koefitsientide erinevuse ning muutuse abil kindlustada endale kasum. Abiks on panustatava spordiala tundmine ning kui ennustaja suudab prognoosida koefitsientide muutumise suunda, siis on patt mitte kasutada seda võimalust.

Video, mis tutvustab kauplemist Betfairi keskkonnas (inglise keeles):

Kauplemine käsitsi muutub ühel hetkel keeruliseks. Olemas on abiprogrammid, mis muudavad õigete ennustuste tegemise lihtsaks.

Järgnevad parimad abiprogrammid Betfairis ja Betdaqis kauplemiseks.

 

Geeks Toy

Betfair Trading Software

Geeks Toy on tarkvara, mida lühidalt tutvustatakse üleval olevas videos. Nad reklaamivad end kui parimat Betfair ja Betdaq keskkondade jaoks loodud kauplemise abiprogrammi.

NB! Enne programmi kasutamist peab vastavalt programmi variandile olema konto kas Betfair või Betdaq lehel.

Tasuta prooviperiood: Betfair versioonil 14 päeva, lae alla - vajuta siia. Betdaq jaoks loodud Geeks Toy on täiesti tasuta (vajuta siia, ning vajuta lehe all vasakus osas Download now for Betdaq)!

Maksumus: Betfair versioon maksab 20 GBP 3 kuu eest ja kui maksta aasta eest korraga on maskumuseks 60 GBP.

X
Laeb